Masz pytanie?

Podsumowanie trzeciej edycji PODRÓŻUJĄCYCH KOLCZYKÓW

2021-11-15 14:38

Więcej niż elegancja

 

 

Rok 2020 był trudny dla wszystkich, a 2021 nadal nie szczędził nam kłopotów. I właśnie w takich chwilach dostrzegamy, że nie samym chlebem żyje człowiek. Że potrzebujemy relacji z innymi, barwnych wspomnień, czasem szyku i elegancji, a czasem zadumy czy wygody. Jasamira – projektantka biżuterii sutaszowej z podpoznańskiego Grzebieniska w tym trudnym roku już po raz trzeci wypuściła swoje dzieło w świat w ramach akcji „Podróżujące kolczyki”

 

 

 

Krótka, ale barwna historia

 

Izabela Sławińska kryjąca się pod pseudonimem artystycznym Jasamira, w 2018 roku zapragnęła podróżować, znużona nieco misternym szyciem drobnych elementów biżuterii sutaszowej. Jednak jako że nie było to wówczas możliwe, wyprawiła w świat uszyte przez siebie kolczyki. Jak? Zaprosiła do współpracy swoje klientki i fanki swojej twórczości, które niczym stewardessa z filmu „Amelia” ogrodowego krasnala, obwiozły prace Izabeli po świecie.

 

Już po raz trzeci chętne (a jest ich więcej niż miejsc) panie przekazują sobie miesiąc po miesiącu specjalnie na ten cel uszyte kolczyki, wysyłając je pocztą z różnych miejsc w Polsce i na świecie. Biżuterii towarzyszy dziennik podróży, w którym pojawiają się relacje, listy, pocztówki i oczywiście fotografie. Gdy biżuteria wraca do Grzebieniska, w internecie rozpoczyna się głosowanie internautó1) i internautek na najpiękniejsze zdjęcie. Jasamira wraz z doradczyniami: wizażystką, makijażystką, fotografką i siostrą wspólnie wybierają najlepszą prezentację fotograficzną. Przyznawana jest też nagroda publiczności.

 

Zwyciężczynie i nagrody

 

Nagrody w tym niezwykłym konkursie sypią się obficie. Zdobywczyni I miejsca otrzymuje na własność wyjątkową, światową parę podróżujących kolczyków, udział w finałowej sesji zdjęciowej, voucher do sklepu Ramonesska.pl o wartości 200 zł, niespodziankę od Poppy handmade, voucher do sklepu Jasamira o wartości 100 zł. W tym roku była to Barbara Smyk studiująca w Portugalii, która sfotografowała się na tle Mostu 25 Kwietnia w Lizbonie, i szczególnie przypadła do gustu komisji ze względu na iście profesjonalne przedstawienie unikatowej biżuterii Jasamiry, godne najlepszych magazynów modowych.

 

II miejsce nagradzane jest udziałem w finałowej sesji zdjęciowej, voucherem do sklepu Ramonesska.pl o wartości 150 zł oraz voucherem do sklepu Jasamira o wartości 100 zł. Nagrodę tę otrzymała Alina Czarnecka ze Szkocji, która zabrała kolczyki na łąki Highlands.

 

Udział w finałowej sesji, voucher do sklepu Ramonesska.pl o wartości 100 zł oraz voucher do sklepu Jasamira o wartości 80 zł to nagrody za III miejsce, które powędrowały do Asi Rybki ze stolicy Wielkopolski, która zaprezentowała się podróżujących, zielonych kolczykach w malowniczych poznańskich kamienicach, gdzie czuć ducha przeszłości.

 

Przyznane zostało także wyróżnienie – voucher do sklepu Jasamira o wartości 50 zł dla Agaty Gaweł. Zdjęcie jej autorstwa również bardzo podobało się głosującym i pokazało, że biżuteria sutaszowa znakomicie prezentuje się też w zimowym anturażu – w zasypanym śniegiem warszawskim Parku Łazienkowskim.

 

Nagroda publiczności – voucher do sklepu Fabiola o wartości 250 zł oraz voucher do sklepu Jasamira o wartości 100 zł – powędrowała do Anety Kramarz z Koszalina, a ulubione zdjęcie klientek powstało na tle muralu z ogromnymi skrzydłami w kolorze samych podróżujących kolczyków.

 

Podróż 2020/2021

 

To jednak nie jedyne miejsca, w których znalazła się para podróżujących – w tej edycji zielonych – kolczyków. Ich pierwsza stacja to Szkocja u Aliny i spacer wśród zielonych pól wyżyny północnej wśród włochatych, brązowych krów – symbolu tej krainy geograficznej.

 

Kolejny przystanek to listopadowe odwiedziny w Dublinie u Marty Dębskiej – pełnoetatowej mamy, która spacerowała wystrojona w kolczyki po wapiennych klifach.

 

Z wietrznego wybrzeża kolczyki powędrowały do podpoznańskich Czapur, gdzie na uszach Joanny Marii Kujawy fotografowały się z koniem Alexem. Później wskoczyły na chwilę do Portugalii wraz z Justyną, gdzie, mimo chłodów zimy, wytrwale trzepotały na wietrznych plażach.

 

Kolejny przystanek to stolica Polski i przeurocza, nagrodzona wyróżnieniem sesja pani Agaty w Parku Łazienkowskim. Następnie Chrzanów, gdzie kolczyki tańczyły na osiemnastce syna Eweliny Majchrowskiej.

 

W marcu 2021 roku para niezwykłych kolczyków znalazła się w Poznaniu u Asi Rybki, i stała się konkurencją nawet dla trykających się o 12.00 na ratuszowej wieży koziołków. Coimbra w Portugalii – to przystanek u tegorocznej zwyciężczyni – Basi, z którą spędziły Wielkanoc. Wiosnę natomiast przywitały w Koszalinie u Anety, gdzie pracowicie spędzały dni na codziennej pracy, choć były też na chwilkę na kołobrzeskiej plaży, skąd już bezpiecznie wróciły do domu, by czekać na finałową sesję zdjęciową i powrót na uszy zwyciężczyni – Basi.

 

Finał i plany

 

Finałowa sesja zdjęciowa to jak zwykle święto kobiecości. Niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zwyciężczynie konkursu nie mogły wziąć udziału w sesji zdjęciowej w wyznaczonym terminie. Jasamira przygotowała dla pań indywidualne rozwiązania, a tymczasem do Pałacu Jaśminowego w Batorowie przyjechały zdobywczyni III miejsca – Asia Rybka oraz ulubienica internautów i internautek Aneta Kramarz. Do sesji bardzo zestresowae „modelki” przygotowały stylistka – Agata Frąckowiak właścicielka firmy Ramonesska, makijażystka – Hanna Woszak i fryzjerka – Agnieszka Rogozińska. Fotografowała Izabela Żurek. Wraz ze zwyciężczyniami w barwnych stylizacjach pojawiła się też sama projektantka – Izabela. Laureatki konkursu zgodnie orzekły, że nie zdawały sobie sprawy, jak trudna i wyczerpująca jest praca modelki. Efekty jednak, są znakomite.

 

A plany? Oczywiście dalsze podróże. Już jesienią powstanie kolejna unikatowa para kolczyków i kto wie, w jakie czasy i miejsca porwie ją świat…

Podsumowanie trzeciej edycji PODRÓŻUJĄCYCH KOLCZYKÓW - Galeria 4

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
Komentarz