Masz pytanie?

Podsumowanie czwartej edycji PODRÓŻUJĄCYCH KOLCZYKÓW

2023-04-04 01:00

Czwarta podróż kolczyków dookoła świata

 

I kto by pomyślał? Kolczyki Jasamiry przetrwały trudy pandemii i, nie zważając na żadne zawieruchy światowe, dalej trwają w podróży. Zakończyła się już IV edycja Podróżujących Kolczyków autorstwa Izabeli Sławińskiej. A to oznacza jedno – pokochałyście tę zabawę i potraficie się w nią z radością bawić. U progu edycji nr V zobaczmy, gdzie udały się w swoją czwartą podróż piękne i kolorowe sutaszowe kolczyki Izy.

 

Podróże życia

Przybliżmy tę historię niewtajemniczonym. Izabela Sławińska – projektantka sutaszowej biżuterii, która szczególnie ukochała sobie właśnie kolczyki, choć z powodzeniem tworzy tą techniką też naszyjniki, bransoletki czy pierścionki, zapragnęła oczyma wyobraźni i za sprawą swoich dzieł wyruszyć w podróż w najdalsze zakątki świata. Wkrótce minie pięć lat, odkąd każdego roku przygotowuje jeden model wyjątkowych kolczyków, które podróżują za sprawą wielbicielek talentu Jasamiry. Panie co roku chętnie zgłaszają chęć udziału w zabawie, która polega na tym, że ta sama para kolczyków spędza tydzień u każdej z uczestniczek, która zabiera je w ciekawe miejsca i fotografuje biżuterię na tle pięknych miejsc. Następnie kolczyki wyruszają pocztą do kolejnej uczestniczki, a po wielu miesiącach wracają do Jasamiry, przywożąc ze sobą dziennik podróży wraz z pamiątkami i opowieściami o sprawach kobiet w wielu miejscach świata. Gdzie były na przełomie lat 2021/2022?

 

Dziennik podróży

Tym razem w tiulowym woreczku z dziennikiem grzechoczą mieniące się fioletowe muszelki, a skórę łaskoczą frędzle misternej, niewielkiej makramowej zawieszki, a kartki, zdjęcia i pocztówki wysypują się z radosnym szelestem – bo każda z uczestniczek kolczykowej podróży chce dać od siebie coś pięknego.

Modelem IV edycji były długie kolczyki w eleganckiej czerni, na której tle wyróżniał się motyw uszyty ze sznureczka o dominującym turkusowym kolorze poprzetykanym jednak delikatnymi, wielobarwnymi nićmi. I to one były inspiracją do wykonania zdjęć. Ta cudowna para wyruszyła tradycyjnie z pracowni Jasamiry w Grzebienisku w połowie października 2021 roku i od razu odbyła zamorską podróż na Dominikanę. Pani Natalia wykorzystała karaibskie słońce i cudowny błękit nieba, by zrobić stylowe zdjęcie w ogromnym kapeluszu na tle palm. Następnie turkus kolczyków zawitał do Wrocławia – do Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego, gdzie pani Ewelinie szeptał coś do ucha wrocławski krasnal. Stamtąd kolczyki pofrunęły do województwa śląskiego, gdzie z panią Kasią były na imieninach w góralskiej karczmie w Nieborowicach i trochę flirtowały z jej błękitno-turkusową góralską chustą. Grudzień kolczyki przywitały na Starym Mieście w Warszawie wraz z panią Anią, która bardzo doceniła kunszt wykonania biżuterii, ponieważ sama jest rękodzielniczką. Następnie kolczyki ciągnęło w rodzinne strony, bo podróżowały do podpoznańskiego Dopiewa. Pani Ewelina podkreślała, jaka piękna czuje się w tej biżuterii i ile pewności siebie jej dodaje. Kolczyki dalej krążyły w pobliżu domu, bo przecież „Cudze chwalicie, a swego nie znacie” i wraz z panią Kingą zwiedzały Zalesewo, Przeźmierowo i Tarnowo Podgórne. Styczniowe mrozy czarno-turkusowe piękności powitały w górach – w Szczawnicy, bo pani Marcie przypominały góralską parzenicę. Stamtąd udały się do Poznania, gdzie pani Ani towarzyszyły w pracy, na biznesowych spotkaniach, a podróż zakończyły w Berlinie u pani Nadziei, z którą podziwiały wiosenne już zachody słońca nad jeziorem, blisko podberlińskiego lasu.

 

Gloria zwyciężczyń

Każda z uczestniczek wykonała cudowne zdjęcia, które pokazały, jak uniwersalna jest biżuteria Izabeli. Zachwycała i w góralskiej karczmie, i w wielkim Berlinie, i w słońcu Karaibów i na spotkaniu biznesowym w Poznaniu, i na wiejskim spacerze. W maju 2022 roku obradowało jury konkursu oraz internautki mogły wybrać swoje ulubione fotografie i stylizacje. Jury składało się z fundatorek nagród. Oprócz Jasamiry zdjęcia oceniały: stylistka fryzur Agnieszka Rogozińska, make-up Eukaliptus Malowanki Hanki Hanna Konieczna, właścicielka szkoły tańca Woman’s Art. Emilia Nowak, fotograficzka Izabela Żurek oraz stylizacja Ramonesska Agata Frąckowiak. I miejsce zdobyło dominikańskie zdjęcie pani Natalii Matuszak, która też może zatrzymać parę podróżujących kolczyków, II – wrocławskie szepty z krasnalem pani Eweliny Pilarskiej, III Katarzyna Płachno-Wietecha w góralskiej stylizacji, a serca publiczności skradła berlińska stylizacja miejska pani Nadziei Magdaleny Klaßen.

Oprócz nagród rzeczowych – voucherów do sklepów sponsorów – triumfatorki najbardziej czekały na doroczne kobiece święto pod przewodnictwem Jasamiry, czyli na profesjonalną sesję zdjęciową wraz ze stylizacją wykonaną prze jurorki konkursu. Sesja 2022 odbyła się w Pałacu Jaśminowym w Batorowie koło Poznania. W sesji uczestniczyły zdobywczynie I i II miejsca. Zaprezentowały się, oczywiście w kolczykach autorstwa Izabeli, ale też w oryginalnych tiulowych sukniach w pięknym różu i pomarańczu oraz w smukłych lśniących czerniach i zieleniach. Na koniec jeszcze zwiewne białe stylizacje w pałacowym parku i wspólne fotografie z organizatorką przygody – Izą. Efekty pracy stylistek i twórczyń możecie podziwiać na profilu Jasamiry facebook.com/jasamira oraz na stronie internetowej jasamira.com

Plany, plany…

Czemu kończyć coś, co daje tyle radości i zbliża kobiety? Piękne w tej akcji jest nie tylko to, że trwa, ale że daje kobietom poczucie siły, mocy, przygodę i mnóstwo radości. Wnosi kolor – i ten z kolczyków i ten z uśmiechów. I łączy. Z pewnością więc do zobaczenia w edycji 2023

 

 

 

 

Podsumowanie czwartej edycji PODRÓŻUJĄCYCH KOLCZYKÓW - Galeria 4

  
 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
  • Nadzieja Klassen 2023-04-04 08:56

    Super pomysł 👍! ja oczywiście dziękuje , że mogłam ich gościć 🌹

Komentarz