Masz pytanie?

PODRÓŻUJĄCE KOLCZYKI

 

Nadszedł ten czas !!! Rusza IV edycja PODRÓŻUJĄCYCH KOLCZYKÓW !

 

Dla większości z nas wakacje, urlopy dobiegły końca. Chcę przedłużyć ten czas i wysłać najmodniejsze w tym roku kolczyki w podróż – w podróż dokoła świata! Pomożesz mi??

 

Zapraszam Ciebie, zapraszam 10 kobiet z Polski, z całego świata, gdziekolwiek jesteś! Podejmij wyzwanie i zaproś moje kolczyki na tygodniowe wakacje!

 

Kiedy otrzymasz ode mnie kolczyki, będziesz musiała zrobić sobie w nich zdjęcie - pokaż gdzie się w nich dobrze czujesz? W domu? Na spacerze? A może zobaczymy je w jakimś charakterystycznym miejscu np. jeśli mieszkasz w Krakowie, to może na Wawelu? A jeśli wybierzesz się do Paryża, to pod wieżą Eiffla? Liczy się pomysł! Po zrobieniu zdjęcia kolczyki trzeba będzie wysłać na kolejne wakacje z kolejną uczestniczką zabawy.

 

Co trzeba  zrobić?

 

Zgłosić się!

 

1.Mailowo biuro@jasamira.com

 

2. Napisać, jakie zdjęcie zrobisz sobie z moimi kolczykami i gdzie (z jakiej miejscowości jesteś lub gdzie się wybierasz z nimi).

 

3. Dlaczego chcesz je zabrać na wakacje.

 

4. Wysłać swoje zdjęcie lub jeśli masz, to adres bloga, fanpage’a, instagrama.

 

5. Przeczytaj regulamin konkursu tutaj, tam też znajdziesz szczegóły jak się zgłosić.

 

 

 

O co walczysz, czyli NAGRODA!!!

 

 

 

I Podróżujące kolczyki po powrocie z wojaży wrócą do Ciebie już na zawsze😊

 

II PROFESJONALNA SESJA ZDJĘCIOWA z biżuterią, makijażem, fryzurą, stylizacją – wykonana w okolicach Poznania.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

Więcej niż elegancja

 

 

 

Rok 2020 był trudny dla wszystkich, a 2021 nadal nie szczędził nam kłopotów. I właśnie w takich chwilach dostrzegamy, że nie samym chlebem żyje człowiek. Że potrzebujemy relacji z innymi, barwnych wspomnień, czasem szyku i elegancji, a czasem zadumy czy wygody. Jasamira – projektantka biżuterii sutaszowej z podpoznańskiego Grzebieniska w tym trudnym roku już po raz trzeci wypuściła swoje dzieło w świat w ramach akcji „Podróżujące kolczyki”

 

 

 

Krótka, ale barwna historia

 

Izabela Sławińska kryjąca się pod pseudonimem artystycznym Jasamira, w 2018 roku zapragnęła podróżować, znużona nieco misternym szyciem drobnych elementów biżuterii sutaszowej. Jednak jako że nie było to wówczas możliwe, wyprawiła w świat uszyte przez siebie kolczyki. Jak? Zaprosiła do współpracy swoje klientki i fanki swojej twórczości, które niczym stewardessa z filmu „Amelia” ogrodowego krasnala, obwiozły prace Izabeli po świecie.

 

Już po raz trzeci chętne (a jest ich więcej niż miejsc) panie przekazują sobie miesiąc po miesiącu specjalnie na ten cel uszyte kolczyki, wysyłając je pocztą z różnych miejsc w Polsce i na świecie. Biżuterii towarzyszy dziennik podróży, w którym pojawiają się relacje, listy, pocztówki i oczywiście fotografie. Gdy biżuteria wraca do Grzebieniska, w internecie rozpoczyna się głosowanie internautó1) i internautek na najpiękniejsze zdjęcie. Jasamira wraz z doradczyniami: wizażystką, makijażystką, fotografką i siostrą wspólnie wybierają najlepszą prezentację fotograficzną. Przyznawana jest też nagroda publiczności.

 

Zwyciężczynie i nagrody

 

Nagrody w tym niezwykłym konkursie sypią się obficie. Zdobywczyni I miejsca otrzymuje na własność wyjątkową, światową parę podróżujących kolczyków, udział w finałowej sesji zdjęciowej, voucher do sklepu Ramonesska.pl o wartości 200 zł, niespodziankę od Poppy handmade, voucher do sklepu Jasamira o wartości 100 zł. W tym roku była to Barbara Smyk studiująca w Portugalii, która sfotografowała się na tle Mostu 25 Kwietnia w Lizbonie, i szczególnie przypadła do gustu komisji ze względu na iście profesjonalne przedstawienie unikatowej biżuterii Jasamiry, godne najlepszych magazynów modowych.

 

II miejsce nagradzane jest udziałem w finałowej sesji zdjęciowej, voucherem do sklepu Ramonesska.pl o wartości 150 zł oraz voucherem do sklepu Jasamira o wartości 100 zł. Nagrodę tę otrzymała Alina Czarnecka ze Szkocji, która zabrała kolczyki na łąki Highlands.

 

Udział w finałowej sesji, voucher do sklepu Ramonesska.pl o wartości 100 zł oraz voucher do sklepu Jasamira o wartości 80 zł to nagrody za III miejsce, które powędrowały do Asi Rybki ze stolicy Wielkopolski, która zaprezentowała się podróżujących, zielonych kolczykach w malowniczych poznańskich kamienicach, gdzie czuć ducha przeszłości.

 

Przyznane zostało także wyróżnienie – voucher do sklepu Jasamira o wartości 50 zł dla Agaty Gaweł. Zdjęcie jej autorstwa również bardzo podobało się głosującym i pokazało, że biżuteria sutaszowa znakomicie prezentuje się też w zimowym anturażu – w zasypanym śniegiem warszawskim Parku Łazienkowskim.

 

Nagroda publiczności – voucher do sklepu Fabiola o wartości 250 zł oraz voucher do sklepu Jasamira o wartości 100 zł – powędrowała do Anety Kramarz z Koszalina, a ulubione zdjęcie klientek powstało na tle muralu z ogromnymi skrzydłami w kolorze samych podróżujących kolczyków.

 

Podróż 2020/2021

 

To jednak nie jedyne miejsca, w których znalazła się para podróżujących – w tej edycji zielonych – kolczyków. Ich pierwsza stacja to Szkocja u Aliny i spacer wśród zielonych pól wyżyny północnej wśród włochatych, brązowych krów – symbolu tej krainy geograficznej.

 

Kolejny przystanek to listopadowe odwiedziny w Dublinie u Marty Dębskiej – pełnoetatowej mamy, która spacerowała wystrojona w kolczyki po wapiennych klifach.

 

Z wietrznego wybrzeża kolczyki powędrowały do podpoznańskich Czapur, gdzie na uszach Joanny Marii Kujawy fotografowały się z koniem Alexem. Później wskoczyły na chwilę do Portugalii wraz z Justyną, gdzie, mimo chłodów zimy, wytrwale trzepotały na wietrznych plażach.

 

Kolejny przystanek to stolica Polski i przeurocza, nagrodzona wyróżnieniem sesja pani Agaty w Parku Łazienkowskim. Następnie Chrzanów, gdzie kolczyki tańczyły na osiemnastce syna Eweliny Majchrowskiej.

 

W marcu 2021 roku para niezwykłych kolczyków znalazła się w Poznaniu u Asi Rybki, i stała się konkurencją nawet dla trykających się o 12.00 na ratuszowej wieży koziołków. Coimbra w Portugalii – to przystanek u tegorocznej zwyciężczyni – Basi, z którą spędziły Wielkanoc. Wiosnę natomiast przywitały w Koszalinie u Anety, gdzie pracowicie spędzały dni na codziennej pracy, choć były też na chwilkę na kołobrzeskiej plaży, skąd już bezpiecznie wróciły do domu, by czekać na finałową sesję zdjęciową i powrót na uszy zwyciężczyni – Basi.

 

Finał i plany

 

Finałowa sesja zdjęciowa to jak zwykle święto kobiecości. Niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zwyciężczynie konkursu nie mogły wziąć udziału w sesji zdjęciowej w wyznaczonym terminie. Jasamira przygotowała dla pań indywidualne rozwiązania, a tymczasem do Pałacu Jaśminowego w Batorowie przyjechały zdobywczyni III miejsca – Asia Rybka oraz ulubienica internautów i internautek Aneta Kramarz. Do sesji bardzo zestresowae „modelki” przygotowały stylistka – Agata Frąckowiak właścicielka firmy Ramonesska, makijażystka – Hanna Woszak i fryzjerka – Agnieszka Rogozińska. Fotografowała Izabela Żurek. Wraz ze zwyciężczyniami w barwnych stylizacjach pojawiła się też sama projektantka – Izabela. Laureatki konkursu zgodnie orzekły, że nie zdawały sobie sprawy, jak trudna i wyczerpująca jest praca modelki. Efekty jednak, są znakomite.

 

A plany? Oczywiście dalsze podróże. Już jesienią powstanie kolejna unikatowa para kolczyków i kto wie, w jakie czasy i miejsca porwie ją świat…

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Druga podróż szalonych kolczyków

 

 

 

Jasamira, czyli Izabela Sławińska, to artystka z podpoznańskiego Grzebieniska, która wciąż, niezmiennie podąża za swoimi marzeniami. Pierwszym było założenie własnej pracowni biżuterii sutaszowej i zostanie jej projektantką. Kolejne – mniejsze i większe – spełniała tak długo – aż na drodze stanęło wyzwanie – podróże po świecie. W taką podróż w 2018 r. wysłała pierwszą parę Podróżujących Kolczyków, a podróż i spełnianie marzeń trwają nawet teraz, mimo trudności związanych z pandemią. Czas na podsumowanie II Edycji podróżujących Kolczyków Jasamiry.

 

 

 

Podróż trwa od 2018 r.

 

Jesienią dwa lata temu projektantka zaprosiła chętne panie do spełnienia swojego marzenia – czyli podróży po świecie. Liczne obowiązki artystki uniemożliwiają jej takie wojaże, ale jej kolczyki, w których zawsze znajdzie się cząstka jej serca, mogą śmiało ruszać w świat.  Zabawa polegała na tym, że dwie pary identycznych, specjalnie na ten cel zaprojektowanych i stworzonych kolczyków od października 2018 r. do maja 2019 r. podróżowały po Polsce i po świecie do wybranych uczestniczek w pocztowej paczce. U każdej z pań kolczyki zostawały na cały tydzień – wspólnie z ich tymczasową właścicielką oglądały Polskę i świat, co kobiety uwieczniały na fotografiach. I Edycja Podróżujących Kolczyków zakończyła się wielkim medialnym sukcesem i profesjonalną sesją zdjęciową dla tej z uczestniczek, która w oczach internautek pokazała najpiękniejszy zakątek świata w świetnej stylizacji i na pięknej fotografii.

 

Na tym podróże Jasamiry się nie skończyły – kolejne działo utalentowanej artystki wyruszyło w podróż 20 października 2019 r., a jak wiemy, droga przed nim okazała się niezwykle trudna.

 

Przez wichry, śniegi i pandemie

 

II Edycja Podróżujących Kolczyków trwała od października 2019 r. do maja 2020 r. W marcu świat został sparaliżowany przez pandemię koronawirusa, ale kolczyków to nie zatrzymało. Zaszły natomiast pewne zmiany. Kolczyki i cała przesyłka zawierająca nie tylko biżuterię, ale i dziennik podróży wraz z pamiątkami miały obowiązkowe przystanki na kwarantannę. Ponadto nie wszystkie plany związane z odwiedzeniem ciekawych miejsc i zrobieniem fotografii w unikatowych lokalizacjach, mogły dojść do skutku. Dla jednej z wybranych do udziału w akcji chętnych udział stał się wręcz niemożliwy.

 

Jaka była droga kolczyków? Tym razem podróżowała tylko jedna para. Odwiedziła ona 7 miejsc w Polsce oraz 5 za granicami naszego kraju. Pierwsza kolczyki nosiła Iza z Poznania, która zabrała je do kultowego Starego Browaru i na najwyższe piętro poznańskich wieżowców. Kamila z Bielska-Białej miała za to rozmach – kolczyki pojechały z nią na wakacje do Turynu, gdzie wiodły światowe życie na wystawach, w winiarniach i muzeach, a następnie w delegację na targi tkanin do Warszawy. Stamtąd kolczyki Jasamiry pojechały do Oli z niemieckiej Klein-Gerau i mokły niemiłosiernie podczas wycieczki do Frankfurtu nad Menem. Spokojnie – przetrwały to bez szwanku. Po powrocie do Polski biżuteria dodawała odwagi i sił Anecie z Cybinki, której synek miał akurat wypadek. Za to rok 2020 kolczyki otwarły z przytupem… z zimna, bo zawędrowały wraz z Joanną do Laponii, skąd pochodzą piękne zdjęcia z reniferami. Stamtąd pomknęły do małopolskiej Czermnej – Agata, ich ówczesna „właścicielka” – barwnie opisuje w pamiętniku ich wizytę na próbie ludowej kapeli, na przedstawieniu i na spacerze w Parku Krajobrazowym Pasma Brzanki. Kolczyki nadal wiodły sielskie rzycie w Małopolsce – z  Lidką ze wsi Siary – zwiedzały skanseny, muzea i zabytkowe kościoły. Na początku marca zaś dotarły do Madrytu, gdzie budziły powszechny zachwyt na uszach Ani wśród hiszpanek. Następnie trafiły w sam środek pandemicznych zawirowań w ręce Kasi mieszkającej w Wielkiej Brytanii w Doncaster w hrabstwie Yorkshire, której życie stanęło do góry nogami po pojawieniu się jej cudu – córeczki Jaśminki. Wszystkie plany podróży musiały przez niebezpieczeństwo zachorowania, ulec zmianie, ale przynajmniej kolczyki zaznały wizyt na popołudniowych herbatkach i  wizytę na torze wyścigów konnych. W smutnym kwietniu 2020 r. kolczyki rozjaśniały dni  Marcie z Nadolic podczas lockdownu. Biżuteria zaznała uroków slow life – piekła ciasta i budowała babki z piasku. Kolczyki, nim wróciły do podpoznańskiej pracowni Jasamiry, odwiedziły jeszcze wraz z Marzeną majową Warszawę i jej piękną, zalaną słońcem Starówkę.

 

Medialny szum, zwyciężczynie, nagrody

 

Wszystkie uczestniczki miały za zadanie nosić kolczyki, opisywać w pamiętniku to, co robiły, jak się czuły i jakie miejsca w nich odwiedzały. Wszystkie panie w swoich dziennikach podkreślały, że wielokrotnie, na całym świecie, były chwalone za stylizacje, wypytywane o biżuterię i czuły się w niej wyjątkowo.

 

Miały też zrobić sobie w kolczykach Jasamiry zdjęcia, które twórczyni pokazała na swoim profilu, a na które głosowały internautki.

 

W tej edycji Jasamira przyznała aż 4 nagrody – I, II, III i publiczności. Najlepiej swój czas z kolczykami wykorzystała  Kasia z Wielkiej Brytanii – jej zdjęcia i stylizacje były najbardziej przemyślane, przygotowane i zrealizowane, a pamiętnik obfitował w barwne opisy. Nagrodą były same podróżujące kolczyki oraz udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. II miejsce zdobyła Lidka z Siar, która również weźmie udział w finałowej sesji zdjęciowej oraz otrzymała bon o wartości 100 zł do sklepu Jasamiry. III miejsce to śnieżne zdjęcia z Laponii Joanny, a nagrodą  była nerka uszyta przez Poppy Handmade. Nagroda publiczności przypadła natomiast Kamili z Bielska-Białej, która otrzymała bon  do sklepu Fabiola o wartości 250 zł. Wszystkie uczestniczki II Edycji Podróżujących Kolczyków dostały 20-procentowy rabat na biżuterię organizatorki konkursu.

 

Niestety ze względu na wciąż szalejącą pandemię finałowa sesja zdjęciowa  musi poczekać na lepsze czasy, ale Jasamira wciąż nie chce i nie może się zatrzymać. Właśnie w drogę wyrusza kolejna para  – przepięknych, wybranych przez internautki, soczyście zielonych kolczyków III Edycji konkursu. Kto wie, jakie przygody napotka na swojej drodze…

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Pamiętacie motyw podróżującego krasnala ogrodowego z filmu „Amelia”? Aby nakłonić swojego stetryczałego ojca do ruszenia się z domu i aby wlać w jego życie nieco koloru, tytułowa bohaterka porywa z ogrodu taty krasnala i prosi znajomą stewardessę, żeby wzięła go ze sobą w najdalsze zakątki świata i zewsząd przysyłała zdjęcia gnoma wraz z pozdrowieniami. Sztuczka udaje się perfekcyjnie – gdy krasnal niepostrzeżenie wraca na swoje miejsce, ojciec Amelii wybiera się w swoją podróż. To piękne zaklinanie rzeczywistości może przecież stać się udziałem każdej z nas.

 

Jasamira ma plan

Tak stało się właśnie z „Podróżującymi kolczykami” Jasamiry, Izabeli Grzeszczyk – projektantki biżuterii sutaszowej. Podczas nocy spędzonych nad misternym zszywaniem kolejnych warstw kolczyków w swojej pracowni, jej myśli szybowały daleko. I tak zapadła decyzja: jeśli nie ja, to moja praca może podróżować na krańce świata.

We wrześniu 2018 r. Jasamira zaprosiła swoje klientki, obserwujące jej fanpage i wszystkie chętne panie do zrealizowania tego szalonego pomysłu. Jej zaraźliwy optymizm, zaangażowanie i pozytywne szaleństwo zaraziło wiele chętnych do tego stopnia, że pomysł rozrósł się nawet jeszcze nim się zaczął. Plan polegał na tym, że para specjalnie na ten cel uszytych kolczyków miała od października 2018 r. do maja 2019 r. podróżować od uczestniczki do uczestniczki pocztą, „pomieszkać” z każdą z pań przez tydzień i wyruszyć dalej. W trakcie tego tygodnia panie miały nosić kolczyki wszędzie tam, dokąd pójdą i robić sobie w nich zdjęcia w miejscach, które ich zdaniem warto odwiedzić.  Chętnych było tyle, że podróże musiały odbyć się dwie – po Polsce i po świecie.

Czas w drogę!

Kolczykom towarzyszył dziennik podróży. Każda z kobiet pisała w nim o sobie, swoich doznaniach towarzyszących noszeniu luksusowej biżuterii, o swoich pasjach i miejscach, które odwiedziły.

Kolczyki zawędrowały na przyjęcie z okazji pierwszych urodzin synka pani Agnieszki nieopodal Cathedral Clifs w Nowej Zelandii, ale też na klify Howth w Dublinie na brzuszkową sesję ciążową pani Ani. Pani Hannie kolczyki towarzyszyły podczas… zjazdów na nartach w czeskich Karkonoszach! Tak! Świetnie komponowały się z narciarską kurtką 😊. Ta sama para kolczyków znalazła się też na koncercie kolęd w filharmonii w Liverpoolu i zwiedzała gotycką katedrę w Peterborough. Trochę pomarzły w Norwegii z panią Magdą, wiatr smagał je na najdłuższej plaży Europy, w Oostende na uszach pani Moniki, a wygrzały się nieco na wulkanie na Teneryfie i na Gran Canarii. Po drodze miały nieco kłopotów, ale co to za podróż bez przygód… Po tym, jak zaginęły na poczcie w drodze do kolejnej z uczestniczek, ominęła je podróż do Dubaju, ale w końcu wylądowały na maratonie w Rydze. Nie ma więc tego złego, co by na dobre nie wyszło.

A para podróżująca po Polsce? Nie miała może tak dzikich przygód, ale za to odbyła drogę pełną sentymentów, tęsknoty za dawnymi czasami, towarzyszyła uczestniczkom w ich pasjach. Z panią Asią jeździły konno, a kilka kosmyków grzywy ukochanego konia – Alexa – znalazła się nawet w dzienniku podróży. Pani Daria odbyła w kolczykach sentymentalną podróż na stary, poniemiecki dworzec w Kaźmierzu. Pani Blanka czuła się w nich niczym księżna w Willi Starosty w Międzyrzeczu, a pani Zuza z Michorzewa wzięła kolczyki na wycieczkę do Poznania. W Gnieźnie pani Anita w stroju słowiańskiej królowej  sfotografowała się przy katedrze i pomniku Bolesława Chrobrego, a pamiątką z tej części podróży są przepiękne, iście królewskie pawie pióra dołączone do dziennika podróży.

Owoce

To tylko wybrane przystanki tej wymarzonej przez Jasamirę podróży. A przyniosła ona dużo więcej niż „tylko” fantastyczne wspomnienia i album zdjęć. Przede wszystkim poczucie wspólnoty i radości. Uczestniczki, oprócz kolczyków, przysyłały sobie prezenty, słodkości, pocztówki. Poczuły moc kobiecej wspólnoty. Każda z nich w dzienniku podkreślała też, jakie poczucie piękna i luksusu przyniosło im noszenie tej wyjątkowej biżuterii. Zadziwiające było to, że dobór kolorów, kamieni użytych w tym projekcie sprawdził się dla każdego typu urody i w każdej stylizacji – od gotyckich, przez sportowe aż po te najelegantsze.

A co stało się z samymi kolczykami? Stały się nagrodą! Po długich obradach jury na najwspanialsze zdjęcie z podróży zwyciężczyniami zostały: Anita Zabłocka oraz Anna Masnica, wyróżnienia otrzymały: Daria Skrętkowska, Kamila Koberska i nagrodę publiczności zdobyła Zuzanna Toporek. Oprócz podróżujących kolczyków na własność Anita i Ania, dostały w nagrodę profesjonalną sesję zdjęciową która odbyła się w Pałacu w Jankowicach. Zamiast Ani, która nie mogła dojechać na zdjęcia w sesji uczestniczyła Daria.

Tak wspaniała przygoda nie może się po prostu skończyć! Tyle jest jeszcze miejsc do odwiedzenia, tyle radości do rozdania, a Jasamira wciąż jest ich ciekawa. Dlatego już jesienią kolejna, druga edycja projektu.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolczyki już w drodze! Jedna para podróżuje po Polsce, druga po świecie:) 

Tymczasem można przeczytać o projekcie w lokalnej gazecie tutaj

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Dla większości z nas wakacje, urlopy dobiegły końca. Chcę przedłużyć ten czas i wysłać najmodniejsze w tym roku kolczyki w podróż – w podróż dokoła świata! Pomożesz mi??

 

Zapraszam Ciebie, zapraszam 12 kobiet z Polski, z całego świata, gdziekolwiek jesteś! Podejmij wyzwanie i zaproś moje kolczyki na tygodniowe wakacje!

 

Kiedy otrzymasz ode mnie kolczyki, będziesz musiała zrobić sobie w nich zdjęcie w jakimś charakterystycznym miejscu np. jeśli mieszkasz w Krakowie, to może na Wawelu? A jeśli wybierzesz się do Paryża, to pod wieżą Eiffla? Liczy się pomysł! Po zrobieniu zdjęcia kolczyki trzeba będzie wysłać na kolejne wakacje z kolejną uczestniczką zabawy.

 

Co trzeba  zrobić?

 

Zgłosić się!

 

1.Mailowo biuro@jasamira.com

 

2. Napisać, jakie zdjęcie zrobisz sobie z moimi kolczykami.

 

3. Dlaczego chcesz je zabrać na wakacje.

 

4. Wysłać swoje zdjęcie lub jeśli masz, to adres bloga, fanpage’a, instagrama.

 

5. Przeczytaj regulamin konkursu tutaj, tam też znajdziesz szczegóły jak się zgłosić.

 

 

 

O co walczysz, czyli NAGRODA!!!

 

 

 

I Podróżujące kolczyki po powrocie z wojaży wrócą do Ciebie już na zawsze😊

 

II PROFESJONALNA SESJA ZDJĘCIOWA z biżuterią, makijażem, fryzurą, stylizacją – wykonana w okolicach Poznania.

 

 

 

Regulamin konkursu tutaj


 

Facebook